Газета “ДЕНЬ”

Відтворити 100-річну мить

У центрі Кам’янця-Подільського з’явиться меморіал Присязі на вірність Україні

Готуючись до масштабного вшанування 100-ї річниці з дня складання Присяги на вірність УНР, яке відбулося 14 жовтня 1919 року в Кам’янці, у місті запланували спорудження масштабного меморіального комплексу. Зведуть його в центральній частині — неподалік собору, на вулиці Лесі Українки. Пам’ятний знак, як каже заступник міського голови Вадим САВЧУК, стане свідченням того, що Кам’янець відіграв важливу роль в Українських визвольних змаганнях 1917—1921 років, ставши місцем осередку Директорії УНР і тимчасовим державним центром Республіки.

«Нарешті на мапі Кам’янця з’явиться пам’ятний знак, який присвячений такій важливій події в історії України і нашого міста, як складання Присяги на вірність УНР, — каже Вадим Савчук. — 13 березня ми провели відкритий архітектурний конкурс на кращий ескізний проект майбутнього меморіалу. У ньому взяли участь дев’ять робіт, авторами яких стали знані архітектори і скульптори міста, а також студенти та їхні викладачі. Шляхом таємного голосування перше місце за кількістю голосів здобула пропозиція авторського колективу в складі члена Національної спілки архітекторів України Віктора Рудюка і скульптора, члена Національної спілки художників України Сергія Кляпетури. Вони запропонували масштабний проект, відтворивши мить присяги українськими діячами. Він ляже в основу подальшого проектування меморіалу. Зазначена вартість проекту становить 6 млн 730 грн. Реалізовуватиметься він на основі співфінансування із бюджетів різних рівнів, тобто державного, обласного та місцевого. В ідеалі плануємо встигнути до пам’ятної дати».+

Зведення меморіалу ініційоване Кам’янець-Подільським об’єднанням товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка в межах проекту «Присяга 1919».

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День»
Рубрика: День України, Газета №47-48 (2019)