Дві знакових події проекту “ПРИСЯГА 1919”

20 квітня 2019 у рамках офіційного відкриття туристичного сезону-2019, відбулось дві знакових події проекту “ПРИСЯГА 1919”:

  1. підписання чотирьохсторонього меморандуму про взаємодію та співпрацю у відзначенні 100-річчя Української революції 1919 року у Кам’янці-Подільському;
  2. закладання каменю на місці майбутнього Меморіалу Присязі на вірність Україні.

Підписання меморандуму про взаємодію та співпрацю у відзначенні 100-річчя Української революції 1919 року у Кам’янці-Подільському відбулось під час туристичного форуму у сесійній залі міської ради.

Меморандум було укладено задля:
— сприяння відзначення 100-річчя подій Української революції 1917—1921 років та побудові пам’ятника в Кам’янці-Подільському;
— сприяння підвищенню національної свідомості кам’янчан та їхньої обізнаності щодо української історичної спадщини Кам’янця-Подільського як останньої столиці УНР 1919 року;
— забезпечення доступу місцевої громади до культурної та історичної спадщини у розбудові та утвердженню Української Державності;
— пропаганди героїчних сторінок звитяг Українського Війська як захисника Української Державності;
— ознайомлення широкого кола громадськості з архівними та дослідницькими матеріалами часів національновизвольних змагань 1917—1919 років;
— сприяння розвиткові туристичної галузі і створення туристичних маршрутів по місцях перебування Головного Отамана УНР Симона Петлюри та державних органів часів Директорії УНР, і, як головної події, встановлення пам’ятного знаку у місці складання Урочистої Обітниці на вірність Українській Народній Республіці 14 жовтня 1919 року.

Метою Меморандуму є взаємодія та координація діяльності всіх Сторін для пропаганди однієї з визначальних подій Кам’янецької доби — урочистої обітниці на вірність Українській Народній Республіці, яку дали Директорія, уряд та військо 14 жовтня 1919 р. у м. Кам’янці-Подільському.

Для досягнення поставленої мети координація діяльності Сторін буде здійснюватися через:
— організацію заходів культурного характеру: семінарів, лекцій, творчих зустрічей, фестивалів та інших заходів, що не суперечать законодавству України;
— просування творчого доробку дослідників української історії на рівні міста та держави;
— участь в інших подібних заходах у Кам’янціПодільському тощо;
— допомогу щодо участі Сторін у зборі коштів та створенні Фонду на побудову пам’ятника “Урочистій Обітниці 14 жовтня 1919 року”

Меморандум підписали: Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний,
Голова Кам’янець-Подільської міської ради Михайло Сімашкевич, Народний депутат України
Володимир Мельниченко, Голова Кам’янець-Подільського об’єднання товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка В’ячеслав Полятинчук.

О 13:00 під супровід військового оркестру та спів народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» відбулось урочисте закладання каменю на місці майбутнього Меморіалу Присязі на вірність Україні.

Серед присутніх були й автори кращих ескізів Меморіалу, які брали участь у конкурсі на кращий ескізний проект Меморіалу. Їх міський голова відзначив нагородами та грошовими подарунками.

На урочисте закладання каменю на місці майбутнього меморіалу було запрошено Володимира Вятровича – директора Українського інституту національної памяті, який є партнером проекту. Оскільки пан Володимир не зміг приїхати, він записав відеозвернення з нагоди такої події.

 

Підписання Меморандуму і закладання каменю у Кам’янецьких новинах.

Закладання каменю у новинах 33 каналу (Хмельницький)

Закладання каменю у новинах каналу “112”

Фото: 1, 2, 5 – livejournal Sergey Zaglinskiy

Фото: 3 – офіційний вебсайт міської ради

Фото: 9, 11 – ФБ сторінка міського голови

Фото: 4, 6 – 8, 10 – ФБ сторінка Максима Голубєва

ДО ТЕМИ:

У Кам’янці пройшов туристичний форум

На мапі міста з’явився пам’ятний знак до сторіччя УНР

У Кам’янці-Подільському заклали перший камінь під майбутній Меморіал Присязі на вірність Україні

Кам’янець-Подільский: Відкриття туристичного сезону 2019