Газета “ПОДОЛЯНИН”, м. Кам’янець-Подільський

ПРОСВІТА береться за памятник

Міське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка виступило з ініціативою встановлення в Кам’янці-Подільському пам’ятника до відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.

Відповідний лист, адресований міському голові Михайлу СІМАШКЕВИЧУ, вручив меру при особистій зустрічі голова міської «Просвіти» В’ячеслав ПОЛЯТИНЧУК.
«…Кам’янецька доба Директорії була важливим періодом боротьби за Українську державність у часи національно-визвольних змагань.
Однією з визначальних подій Кам’янецької доби є урочиста обітниця на вірність Українській Народній Республіці, яку дали Директорія, уряд і військо 14 жовтня 1919 р. в Кам’янці-Подільському. Акція задумувалась як присяга українських провідників і війська своєму народові, мала на меті підняти дух армії та широких народних мас, а також продемонструвати міжнародному співтовариству, що «ми стаємо твердою ногою на шлях державного життя, …що заводимо в себе такий самий порядок, як це робиться в найбільших країнах світу», тобто показати, що Україна має всі атрибути державності – вищі органи влади та військо, і ці органи влади діють на легітимній основі», – цитуємо звернення, яке також було схвалено секретаріатом Х з’їзду Всеукраїнського товариства «Просвіта», що відбувся в Києві 18 листопада.
Нагадаємо, що 2016 р. Президент України Петро Порошенко видав указ «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.».

Фото статті з газети