ВР затвердила “Присягу на вірність УНР” у переліку пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році

Метою цього проекту Постанови є визначення переліку річниць найважливіших подій в суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2019 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні.

Подія Кам’янець-Подільської Доби УНР “100 років з часу прийняття «Урочистої обітниці Директорії, міністрів, урядовців і суддів та присяги військових на вірність Українській Народній Республіці» (14.10.1919)” входить до розділу Відомих подій в Україні.

Проект постанови рекомендує Кабмін створити організаційний комітет з відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2019 році, а також розробити плани заходів. У навчальних заходах рекомендують проводити в навчальних закладах уроки, виховні години, засідання за круглим столом, конференції, інші тематичні заходи, приурочені до пам’ятних дат та ювілеїв. Зокрема, рекомендується включити відповідні теми до переліку конкурсів МАН, курсових та дипломних робіт у навчальних закладах.

Також рекомендується організувати у закладах культури тематичні виставки, експозиції, приурочених до пам’ятних дат та ювілеїв, опрацювати питання щодо включення найбільш визначних дат української історії до списку знаменних дат ЮНЕСКО. Рекомендовано Держкомтелерадіо створювати теле- і радіопередачі та висвітлювати заходи із відзначення пам’ятних дат та ювілеїв. “Укрпошті” запропоновано видати поштові конверти та поштові марки, а Нацбанку запропонували виготовити ювілейні монети з нагоди пам’ятних дат та ювілеїв 2019 року.

Варто відмітити що “ПРИСЯГУ НА ВІРНІСТЬ УНР” було внесено до “Проекту Постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році”  Українським інститутом національної пам’яті (директор Володимир Вятрович), а одним з ініціаторів законопроекту є Микола Княжицький.

І у цей день 19 грудня 2018 хочеться сказати що Володимир передав, а Миколай приніс.