Проф. д-р І. Нагаєвський у своєму листі від 1975 року згадував таке:
«Отож, у 1941/43-их роках я був студентом Української Хемічної Школи у Львові, при Зиґмунтівській вулиці, біля т.зв. Єзуїтського парку. На викладах, особливо проф. Андрієвського, я не раз слухав, що у час польсько-української війни в 1929/20 роках, аґенти армії Галлєра штучно спричинили епідемію тифу між українськими військовими частинами й населенням Галичини, й так Українська Галицька Армія перенесла епідемію тифу на східні українські землі, й восени 1919 року була ним здесяткована.
В час моїх дальших студій на Львівській Політехніці, в 1943/44 рр. я знову довідувався від товаришів, що хемічні спеціалісти польської армії ген. Юзефа Галлєра, виїжджаючи з Франції до Польщі викрали й привезли з собою тифозну сироватку (серум), й у крадіжі серум їм допоміг якийсь Воскресінскі. Згаданий серум вони мали уживати для боротьби проти большевиків.
Початки розсаджування тифу відбувався так, що додавано тифозну сироватку до молока, й наказувано «вибраним дівчатам» нести молоко до міста, через лінію де стояла наша армія. Звичайно кінчилося тим, що наші військовики забирали молоко, й випивали, а «вибраних дівчат» завертали до дому. Певна частина молока доходила також до міста, до визначних українських діячів.
По наказу Галлєра, тифозна сироватка була ужита на українському фронті, та мабуть також проти большевиків».