Під редакцією журналу О. Олеся знаходимо спогад:
Камянець дужо велично відсвяткував 59-ті роковини смерти нашого народнього ґенія.
Свято організував окремий комітет, на чолі котрого стояла культурна-освітна управа головного управління ґен. штабу. Багато труду в організованню свята вложив полк. Микола Лорченко. Свято відбуто на пожертвовання приватних людей і інституцій. Зібрано разом понад 150 тисяч карбованців.
Дня 9 марта відбулася в університетській церкві панахида, відправлена на українській мові з принагідною українською проповіддю. Присутні були представники українського уряду професори, студенти та представники громадянства.
Вечором того ж дня відбулася в салі університету святочна академія, присвячена памяти Шевченка. На академії виголосили реферати проф. Плевако. Білецький і Свідницький. Співав студентський хор.
Властиве свято відбулося другого дня.
О год. 11. рано на цвинтарі церкви при площі Олександра Невського відбулася врочиста панахида при участи хорів національного державного театру і юнацької школи. Промови виголосили: бувший преміер Володимир Чехівськнй, проф. Біднов, Русова і ин. Опісля уставлено похід з площі Олександра Невського до університету. В поході взяли участь учні середних шкіл, студенти, професори, урядовці, робітник! і великі маси громадянства. Найбільше вражіння робили учні юнацької школи, що були впорядчиками походу, та маленькі діти (до 6. року життя).
Під університетом дожидав походу ректор проф. Огіенко, стоячи на самоході, де теж вбраний ручниками красувався портрет Т. Шевченка. По відповідних промовах похід розвязався. Між участвнків роздано листівки з портретом Шевченка і кишенькові «Кобзарі».
Вечером того ж дня відбувся святочний вечір в народньому домі. Артисти театру Садовського відіграли «Назара Стодолю». Були теж хорові продукції та декламації.
В часі свята зібрав полк. Лорченко на стипендії для студентів ЗО тисяч карбованців.